KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15695370
nr 1569 5370
Victor Lagerström
(1864-1948), Sverige
Oljemålning, Mansporträtt. Signerad. Olja på duk, 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 45x38 cm
Kondition: krackeleringar, färgbortfall
Victor Lagerström, svensk målare född i Västerås 1864, död 1948 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 20:48:55
300 kr
350 kr
Victor Lagerström
Läs mer om Victor Lagerström